Internacionalni majstor Atif Dumpor iz Mostara pobjednik je šahovskog turnira „Travnik Open 2018“ sa osvojenih 5,5 poena, koliko su osvojili i novi reprezentativac BiH, Rijad Burović (FM), Zeničanin  Goran Trkulja (IM) i najprijatnije iznenađenje turnira, mladi Ermin Sinanović iz Živinica.

Glavni favorit turnira, velemajstor Marković je bio tek šestoplasirani.

Travnički šahisti su bili dosta uspješni i osvojili sedam nagrada: Dženan Dautović sa 4,5 poena najbolji je u konkurenciji igrača rejtinga do 2.200, Tarik Ekmeščić sa istim brojem bodova također prvi u grupi do 2.000 bodova rejtinga, dok su Ivan Rajić i Almir Kukić u toj grupi osvojili drugo odnosno treće mjesto.

Nagrada za najboljeg domaćeg šahistu pripala je Smailu Dautoviću (NM), dok su najuspješniji domaći kadeti bili Mehmed Topoljak i Sajra Dedić.